Obyvatelstvo

Egypt Hurghada byla původně malá rybářská vesnička, jejíž obyvatelé se živili rybolovem. Z této rybářské vesničky se však do dnešních dnů mnoho nedochovalo. Lidí živících se rybolovem je méně než jeden tisíc. Ryby a mořské plody vylovené ve vodách Rudého moře blízko Hurghady z více než osmdesáti procent končí na talířích v hotelových komplexech pro turisty, pro které je Egypt last minute skvělou příležitostí konečně vidět na vlastní oči pyramidy. Převážná část obyvatel Hurghady je závislá na příjmu z cestovního ruchu.

V současné době žije v Hurghadě asi sto tisíc obyvatel a dalších více než dvacet tisíc přistěhovalců bez oficiálního povolení k pobytu – především pak z měst v Horním Egyptě z oblasti údolí Nilu. Podle některých statistik více než dvacet procent obyvatel Hurghady tvoří cizinci, kteří v Hurghadě v posledních letech kupují nemovitosti ve velkém. Egypťany láká vidina rychlého zbohatnutí, ale situace již není tak růžová jako před několika lety. Vysoká konkurence nutí místní obchodníky, k velké radosti turistů, snižovat ceny. Ještě před deseti lety zde bylo jen několik málo obchodů se suvenýry a místními restauracemi. Nyní zde naleznete nepřeberné množství obchodů, restaurací, diskoték apod. Každý měsíc navštíví Hurghadu více než sto dvacet tisíc turistů a toto číslo neustále stoupá.

Úřední jazyk je arabština, domluvíte se anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech i německy. Egypťané se dorozumívají arabským dialektem. Téměř devadesát procent obyvatelstva vyznává islám, deset procent tvoří koptští křesťané. Je proto vhodné respektovat místní zvyklosti v časech motliteb nebo při návštěvě mešity.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist