Počasí

Egypt leží v subtropickém pásmu severní Afriky, se středomořským podnebím s typicky mírnou zimou a velmi teplým létem. Než se vydáte do Egypta, zjistěte si stav počasí Hurghada. Při své dovolené můžete proto očekávat suchý a horký vítr vanoucí v létě, v zimě se měnící na nepříjemný studený vítr s deštěm. Jelikož je naprostá většina Egypta vyprahlou pouští, panuje zde také typické pouštní podnebí. To nejdůležitější, čeho si zřejmě všimne každý, jsou obrovské teplotní rozdíly mezi dnem o nocí, které jsou nejvýraznější v létě, přes den vládne suché horko, v noci chladno s vyšší vlhkostí a občasnými větry.

Na území Egypta průměrně spadne dva až pět centimetrů srážek ročně. Na severním pobřeží v některých letech spadne sice více než dvacet centimetrů, na druhou stranu však v některých místech Egypta už nepršelo desítky let.

Pobřeží okolo Hurhady je poměrně členité a jeho délka dosahuje téměř 100 km. Hurghadská riviéra zahrnuje 25 km severně vzdálenou El Gounu, staré město El Dahar, nové centrum Sakkala, hotelovou zónu táhnoucí se na jih v délce 20 km, dále oblast Makadi, zátoky Soma Bay a na jihu končí částí Safága. Z okolo ležících ostrovů lze navštívit např. Giftun, Shadwan, Shrab Abu Shiban a další.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist