Praktické informace

Hlavní turistickou sezóna v Egyptě probíhá od října od dubna, což je doby, kdy se pořádají hlavní Egypt last minute zájezdy. Toto období je návštěvníky oblíbení především díky nižším teplotám, v létě se přes den pohybují od 40 do 50°C.

Pokud cestuje do Egypta žena, měla by se připravit na vcelku velkou vtíravost místních mužů. Pokud vás nějaký začne obtěžovat, je nejlepší řešení je úplně ignorovat. Pokud jedete s přítelem nebo kamarádem nebo i s jakýmkoli mužem, předstírejte, že je to váš manžel, Egypťané mají manželství ve velké úctě a tak vám dají pokoj. Rozhodně byste se však měly vyvarovat přílišnému odhalování. Pokud budete mít příliš krátkou sukni nebo výrazný dekolt, mohli by vám Egypťané začít velmi agresivně vysvětlovat, proč to není správně. Už si sice na turisty trochu zvykli, ale stejně na vás mohou nepříjemně pokřikovat.

Co se týče studentů, nemají zde tolik výhod jako v Evropě, ale i tak se na karty Isic, Alive nebo Ytic dají získat nějaké ty slevy. Studentské slevy se můžete dočkat i v některých hotelích.

Bohužel velmi znevýhodněni jsou zde hendikepovaní lidé, místní lidé ani hotely totiž nejsou na této druh turistů prakticky vůbec připraveni, nečekejte proto od nich ani žádnou pomoc. Raději proto vždy cestujte s doprovodem.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist